Professionell excl tax
viewBox="0 0 24 24" style="enable-background:new 0 0 24 24;" xml:space="preserve">
Barns varsity jacket personalisering jh043j
AWDIS JUST HOODS

Barns varsity jacket personalisering jh043j

Logotyp AWDis Just Hoods
25,75€ inkl. moms
Styckpris för 500 st. (9/11ans - Jet Black/white, Impression coeur) 21,46€ excl tax

Beskrivning

Universitetströja för barn, tillverkad i 80% bomull och 20% polyester. Den erbjuder optimal komfort tack vare sina kontrastfärgade ärmar och dess krage, manschetter och midja med ränder i stickat tyg. Stängningen sker med vita tryckknappar och en slinga finns på nacken. Den är utrustad med fickor med diskret öppning för hörlurskablar och diskreta fästelement inuti kragen samt ett renhetsband på kragen för optimal hållfasthet. Dess campusstil gör den till en trendig och avslappnad klädesplagg. Denna modell är certifierad WRAP (Worldwide Responsible Accredited Production) för ansvarsfull produktion. Broderipersonalisering är möjlig för att skapa ett unikt och personaliserat klädesplagg.

- Material: 80% bomull, 20% polyester
- Kontrastfärgade ärmar
- Krage, manschetter och midja med ränder i stickat tyg
- Slinga på nacken
- Fickor med öppning för hörlurskablar
- Diskreta fästelement i kragen
- Renhetsband på kragen
- WRAP-certifiering
Tygvikt: 330g/m²
Artikelnummer: aw-jh043j
Icke-anpassad version : Barnjacka för unga jh043j
location-icon Spårbarhet
Produktspårbarhet
Brand logo Barns varsity jacket personalisering jh043j
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Jet black / White Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning /
Färgning /
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Oxford navy / White Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning /
Färgning /
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Fire red / White Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning /
Färgning /
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Jet black / Fire red Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning Flag Pakistan Pakistan
Färgning Flag Pakistan Pakistan
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Hot pink / White Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning Flag Pakistan Pakistan
Färgning Flag Pakistan Pakistan
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Burgundy / Heather grey Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning /
Färgning /
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Oxford navy / Heather grey Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning /
Färgning /
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Purple / White Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning /
Färgning /
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Royal blue / White Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning /
Färgning /
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Jet black / Heather grey Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning /
Färgning /
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
JH043J - Barns varsity jacket personalisering jh043j - Kelly green / White Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Tryck Flag Frankrike Frankrike
Konfektion Flag Pakistan Pakistan
Vävning/Stickning Flag Pakistan Pakistan
Färgning Flag Pakistan Pakistan
Textilier som huvudsakligen består av syntetiska material frigör mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.

Storleksguide

Produktmått 3/4ans 3/4ans 5/6ans 5/6ans 7/8ans 7/8ans 9/11ans 9/11ans 12/13ans 12/13ans
Bröstvidd 78 78 82 82 86 86 92 92 98 98
Höjd 44 44 48 48 52 52 57 57 62 62
Ärmlängd 37 37 40 40 43 43 47 47 51 51

Måtten i cm har en tillverkningstolerans på ±2 cm.

Storlek S Normal storlek Storlek L

Vägledande information baserad på ett urval av storleksguider från konfektionsbranschen.

Liknande produkter: