Professionell excl tax
viewBox="0 0 24 24" style="enable-background:new 0 0 24 24;" xml:space="preserve">
Vadderad juniorväst utan ärmar r234j-y anpassningsbar
RESULT

Vadderad juniorväst utan ärmar r234j-y anpassningsbar

Result
24,58€ incl tax
Enhetspris för 200 (11/12ans - Royal/navy, Broderie coeur ) 20,48€ excl tax

Beskrivning

Den vadderade juniorvästen är en lätt vadderad väst utan ärmar, utformad för att minska hinder vid rörelse. Snabbtorkande vaddering och andningsbart material passar för daglig användning. Den neutrala etiketten i kragen underlättar anpassning genom märkning.

- Material: 100 % polyester
- Dragkedja fram, hakskydd
- Dragkedjeförsedda fickor, upphängningsögla
- Anpassning möjlig: märkning på neutral etikett
Grammage : 160g/m²
Referens : re-r234j-y
pdf-icon PDF-dokumentation location-icon Spårbarhet
Spårbarhet för produkter
Brand logo Vadderad juniorväst utan ärmar r234j-y anpassningsbar
R234J-Y - Vadderad juniorväst utan ärmar r234j-y anpassningsbar - royal/navy Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Märkning Flag Frankrike Frankrike
Tillverkning Flag Kina Kina
Vävning/stickning /
Färgning/tryckning /
Huvudsakligen syntetiska textilier släpper ut mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
R234J-Y - Vadderad juniorväst utan ärmar r234j-y anpassningsbar - navy/royal Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Märkning Flag Frankrike Frankrike
Tillverkning Flag Kina Kina
Vävning/stickning /
Färgning/tryckning /
Huvudsakligen syntetiska textilier släpper ut mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
R234J-Y - Vadderad juniorväst utan ärmar r234j-y anpassningsbar - navy/lime Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Märkning Flag Frankrike Frankrike
Tillverkning Flag Kina Kina
Vävning/stickning /
Färgning/tryckning /
Huvudsakligen syntetiska textilier släpper ut mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.
R234J-Y - Vadderad juniorväst utan ärmar r234j-y anpassningsbar - black/orange Expand
Logistik Flag Frankrike Frankrike
Märkning Flag Frankrike Frankrike
Tillverkning Flag Kina Kina
Vävning/stickning /
Färgning/tryckning /
Huvudsakligen syntetiska textilier släpper ut mikroplastfibrer under tvättcyklerna och påverkar därmed miljön.

Storleksguide

Åtgärder 2/3ans 3/4ans 5/6ans 7/8ans 9/10ans 11/12ans 13/14ans
Bröststorlek 66 70 74 80 86 92 100
Höjd 39 43 47 53 58 63 68

Mått i cm har en tillverkningstolerans på plus eller minus 2 cm.

Storlek Small Storlek Normal Storlek Large

Uppgifter som ges som en indikation baserat på ett urval av storleksguider från konfektionsindustrin.

Liknande artiklar: